BKP logo
webmaster:  Nulíček Vladimír vnulicek@gmail.com
Fotogalerie klubu
elkouAktuálně R.I.P.
!!! NEHRAJEME !!!
Klub BKP je v důsledku vyhlášení nouzového stavu vládou ČR až do odvolání uzavřen.
Smutná zpráva. Po krátké vážné nemoci zemřela v pátek 29.května naše barmanka a správkyně BKP Jitka Kulhavá. Čest její památce.
Všechny dlouhodobé soutěže jsou až do odvolání přerušeny. O dalším postupu bude rozhodnuto podle vývoje epidemiologické situace v ČR.
Aktuální stav jednotlivých rozehraných dlouhobých soutěží (pražská ligy, sSkupinovky A a B a švýcarské skupinovky) jsou v sekci Výsledky.
Zdeněk Frabša bude pořádat pravidelné týmové turnaje na BBO. Bude se hrát každý čtvrtek a neděli od 18:30 hodin. Zájemce se mohou hlásit prostřednictvím tohoto online formluláře.
Hlásit se mohou celé týmy, dvojice, ev. i jednotlivci.
BBO   Adam Kubica začal pořádat online párové turnaje na BBO (s omezením pro české a slovenské hráče). Rovněž se lze zúčastnit turnajů KBK, které pořádá Dušan Šlachta
Výsledky turnajů z tohoto týdne:
úterý 26. 5.
(KBK)
čtvrtek 28. 5. (KBK)
pátek 29. 5. (KBK)
sobota 30. 5. (ČBS)
neděle 31. 5. (ČBS)
Výsledky předchozích turnajů na stránce Adama Kubici (turnaje ČBS) a na stránce Dušana Šlachty (turnaje KBK)
Další turnaj: pondělí 1.6. od 22:00
Jak hrát na BBO? - manuál Evy Fořtové

Změny v letošní sezóně celostátních soutěží:
Vzhledem k aktuální situaci v ČR a ve světě nebude výbor ČBS organizovat registrované soutěže do konce srpna.

 • Celostátní liga se bude hrát v podzimních termínech (konkrétní termíny budou stanoveny později).
 • MČR IMP bude pouze jednokolové
 • MČR TOP bude otevřené pro všechny soutěžní hráče 
 • Prezidentský pohár a pohár ČBS se v sezóně 2020 nekoná
 • Seriál CBT není kvalifikací na MČR TOP, ani na otevřené ME párů
 • CBT Havířov, CBT České Budějovice, Slavonice, VC Sněžka a Prague Bridge Festival se v sezoně 2020 nekonají. 
 • Obnovená sezona začne v září s VC Ústí nad Labem a CBT Znojma, pokud to bude možné. Zbytek kalendáře doplníme do konce dubna.
 • Klubové soutěže, včetně víkendových, jsou na zvážení organizátorů v případě, že budou povoleny vládou ČR, nebudou se však za ně přidělovat SB.
V sekci výukových materiálů si můžete přečíst nový text na téma "Umíte impasovat?"
Na stránce Soutěže je k dispozici interaktivní verze aktuálních pravidel 2017 (v angličtině nebo polštině)
Informace k dohrávkám pro podzimní část sezony 2019/20 naleznete zde
Dohrávky a předehrávky zapisujte do tohoto online formuláře. (Pokud nastoupí náhradník uveďte jeho jméno do příslušné kolonky)
Všechny dlouhodobé soutěže jsou až do odvolání přerušeny. O dalším postupu bude rozhodnuto podle vývoje epidemiologické situace v ČR.
Přečtěte si
Pozvánky na nejbližší turnaje
   Kvůli nouzovému stavu z důvodů koronavirové epidemie jsou prozatím celostátní soutěže pozastaveny až do konce prázdnin. Pokud to bude možné, bude sezona obnovena v omezeném rozsahu od září 2020-

   Zprávy Kurz pro mírně pokročilé juniory
   Výsledky starších turnajů:
   • 7.-8.3. - poslední turnaj základní části 2.celostátní ligy. Po dramatickém průběhu posledního kola si přímý postup do první ligy vybojoval tým Infrernetto, druhý Logik Havířov a třetí Star budou hrát baráž s osmým a devátým týmem první celostátní ligy, která se dohrává příští víkend - výsledky.
   • 29. 2. - 6. 3. se v Monte Carlu konak 3.ročník European Winter Games, letos i za účasti českého týmu v sestavě Klemš-Kopecký, Šlemr-Vozábal -  web soutěže.
    Český tým se v kvalifikaci dlouho držel na postupové příčce, nakonec skončil na 19.místě (postupovalo 16 týmů z celkového počtu 64).
    Ve finále B FMB Trophy (BAM) obsadil český tým šesté místo
    .
    Vítězem hlavní týmové soutěže Zimmermann Cupu se stáal tžm Swiss Team v sestavě Zimmermann-Multon, Gawrys-Klukowski, Brink-Drijver, který ve finále porazil tým Gupta (v sestavě se Ziou a Meckstrothem).
    Párový turnaj vyhrál polský pár (startující pod švýcarskou vlajkou) P.Gawrys-M.Klukowski.
    výsledky BAM - finále B
    výsledky Zimmermann Cupu
    výsledky párového turnaje
   • 29. 2. - 1. 3. - CBT Metuje 2020
    Hlavní párový turnaj CBT vyhrál pár M.Macura-A.Medlín před páry O.Svoboda-J.Diamant a L.Kupková-Emmer - výsledky
    Soutěž družstev vyhrál tým Krakonoš, kyselo, sejkory a kucmoch ve složení Pulkrab, Martynek ml., Zajíček, Žylka - výsledky

   • 22. - 28.2. - Zimní bridžový týden v Deštném v Orl. horách - výsledky
   • 15.-16.2. - druhý turnaj základní části 1. celostátní ligy - výsledky
   • 8.-9.2.  - druhý turnaj základní části 2. celostátní ligy - výsledky.
   • 25.1. - Mistrovství republiky mixů. Mistry republiky se stali Blanka a Jirka Medlínovi, na druhém místě skončili Kristýna Schulzová s Davidem Vozábalem, třetí Monika Kyptová s Michalem Humpálem.
    výsledky
   • 18.-19.1. - Tým "Rezervní trumfy" v sestavě Šlemr-Vozábal, Kopecký-Klemš si v kvalifikaci vybojoval účast na letošním otevřeném ME týmů, které se bude konat v červnu na portugalské Madeiře -  výsledky
   • 11.- 12.1. - první turnaj základní části 1. celostátní ligy - výsledky
   • 4.- 5.1. - první turnaj základní části 2. celostátní ligy - výsledky
   • 14.12. -  Memoriál Karla Textora v indivuduálu vyhrála Lucka Kupková před Vítkem Volhejnem a Michalem Textorem
    výsledky   osobní lístky    rozdání

   • 7.-8. 12. -  Pohár ČBS vyhrál tým Rezervní trumfy v sestavě E.Klemš, M.Kopecký, F.Králík, J.Šlemr, D.Vozábal - výsledky
   • 29. 11. - 1.12.  - vitězi prvního ročníku mládežnického mistrovství střední Evropy se stal český tým Czechia U26 ve složení Botur - Vojtík, Klemš-Melčák před týmem Polska a kombinovaným týmem Slovensko-Lotyšsko. Párový turnaj U26 vyhrál český pár Botur - Vojtík, v kat. U16 zvítězili Poláci, nejlepší český pár byl na třetím místě Walach - Chrobok.
    týmy
    páry - U26
    páry - U16
   • 16.-17. 11. se v BKP odehrál finálový turnaj 3.celostátní ligy. Do druhé ligy si vybojovaly postup týmy Infernetto, Černá růže a SBK Teplice - výsledky
   • 2.-3.11. - vítězi Mistrovství ČR párů s topovým hodnocením se stali Milan Macura s Lukášem Kolkem, na druhém místě skončili Jakub Šlemr s Davidem Vozábalem, třetí Franta Králík s Kamilem Žylkou - výsledky
   • 21.-23. 10. se v srbském městě Novi Sad hrály Evropské hry malých federací (ESFG). Náš tým ve složení E.Klemš, M.Kopecký, J.Šlemr a D.Vozábal vybojoval stříbrné medaile za vítězným týmem Rumunska a před bronzovým Estonskem - výsledky
   • 19. 10. - Mistrovství ČR mixů vyhráli Daniela Hnátová s Martinem Scháňkou, druzí skončili Pavla Svobodová s Michalem Textorem, třetí Jana Erdeová s Otou Svobodou - výsledky
   • 5. - 6.10.  se hrála Velká cena Prahy (poslední turnaj letošního ročníku Czech Bridge).
    Vítězi Velké ceny se stal pár Soňa Hájková - Daniel Vachtarčík před Alešem a Jirkou Medlínovými, třetí skončil pár Daniela Hnátová - Michal Textor - výsledky.
    Turnaj družstev vyhrál tým Svensson ve složení Svensson - Volhejn V., Kopřiva - Machát - výsledky
    Celkovými vítězi Memoriálu Hanky Pokorné se stali Jirka Kopřiva a Vláďa Machát (čtvrtí v párovém turnaji a členové vítězného družstva)

   • 27.-29.9. se v Popradu konalo Mezinárodní mistrovství Slovenska. Soutěž týmů i párů ovládli hráči z Polska, kteří se letos zúčastnili v hojném počtu. Vítězi párového turnaje se stali M.Sobczak - P.Marcinowski, soutěž družstev vyhrál tým Zawada.
    výsledky párů
    výsledky týmů
   • 20-22.9. - Velká cena Znojma - předposlední turnaj letošního seriálu Czech Bridge Tour vyhráli Adam Janas - Zdeněk Tomis
    výsledky: Velká cena  páteční párový turnaj  vedlejší turnaj družstev

   • 7. 9. - Velkou cenu Ústí n.L. vyhrály Jana Erdeová - Daniela Hnátová před páry J.Martynek ml. - P.Pulkrab a J.Lusk-M.Žmak - výsledky
   • 2. a 5.9. - Memoriál R.Seyfriedové - celkovou vítězkou se stala Jana Erdeová
   • 20.-29.8. se  v chorvatském letovisku Opatija konal 6.ročník  juniorského otevřeného mistrovství  světa.  Naši junioři obsadili pouze párové soutěže. Nejvíce se dařilo páru Lucka Kohutová - Lukáš Kolek, kteří obsadili čtvrté místo v kategorii U26, když jim bronzová medaile utekla o 0,01%. Erik Klemš s Jakubem Vojtíkem vyhráli dvoudenní kvalifikaci, ale ve finále jim patřilo až dvacáté místo.
    Výsledky

    Bulletiny
   • 27.7.-2.8. Tradiční bridžový týden v Albrechticích nad Vltavou - web. Highscorerem se stal Jirka Kopřiva, druhý skončil Saša Erde, třetí Luboš Spálovský.
    Bulletin (zpracovala Jana Erdeová)

   • 25.-28.7. se v Budapešti uskutečnilo Univerzitní mistrovství Evropy  Český tým ve složení E.Klemš-M.Melčák, L.Kolek-J.Vojtík, L.Kohutová-M.Botur (pod hlavičkou Univerzity Karlovy) vybojoval stříbrné medaile, když ještě dvě partie před koncem sahal po zlatu. Vítězem se stala Kozminski University z Polska.
     Výsledky

   • 11.-14.7. se konal v Pardubicích Czech Open. Vítězi hlavního párového turnaje se stali Eva a Ondra Bahníkovi před páry Klemš - Martynek ml. a Šlemr - Žylka.
    Turnaj družstev vyhrál tým ACOL ve složení Erdeová-Hnátová, Kopřiva-Svoboda.
    prezentace: hlavní párový turnaj
    vedlejší párák 1 (čtvrtek) 
    vedlejší párák 2 (pátek)  týmový turnaj
   • 4.-11. července se v norském Stokke uskutečnilo 27. juniorské ME - Českou republiku reprezentovaly týmy:
    - v kategorii U26 v sestavě M.Botur, E.Klemš, L.Kohutová, L.Kolek, M.Melčák, J.Vojtík, npc: M.Macura - obsadil 9. místo (23 účastníků)
    - v kategorii U16 v sestavě F.Chrobok, L.L.Gillar, M.Krása, I.Walach, npc: V.Machát - obsadil 12.místo (18 účastníků)
    Konečné výsledky:  U26Open  U21  U26Women  U16
    Po skončení šampionátu byl zveřejněn Butler (uvádíme jen soutěže s naší účasti): U26 U16

   • 15.-29. 6. se v tureckém Istanbulu uskutečnil 9.ročník otevřeného ME - letos bez české účasti (kromě Toliho Filipa, který hrál za slovenský seniorský tým a v páru s Edou Veleckým)
    Místry Evropy v hlavní soutěži Open Pairs se stali Bulhaři Danailov - Stamatov - web
   • 8.6. - Malou cenu Uherského Hradiště vyhrál pár K.Kopecká - D.Vozábal, druzí skončili P.Vávra-V.Nulíček, třetí místo obsadil pár V.Bušek-J.Novotný -  výsledky
   • 1.6. - Velkou cenu Trutnova vyhrál polský pár Kazmierczak-Zimniak, na druhém místě skončili J.Erdeová-V.Nulíček, třetí M.Kopecký-D.Vozábal - výsledky
   • 25..5. - Velkou cena Havířova (součást CBT) vyhrál pár V.Volhejn-P.Volhejn před havířovským párem Janas-Tomis, třetí byl polský pár Blat - Skwark - výsledky.
   • 11.-12.5. - Vítězem celostátní ligy 2019 se stal tým Baník Havířov, který ve finále porazil JaS, třetí skončil tým Acol. Z barážové skupiny si postup do první ligy vybojovaly týmy Black Cats a Triga. - prezentace
   • 1.-5. 5. - turnaj ve Slavonicích. Hlavní turnaj družstev vyhrál tým Trumf ve složení P.Pěkný - B.Zajíček, J.Kopřiva - J.Pivnička - výsledky Párový turnaj vyhráli E.Bahníková s L.Pavlíkem - výsledky
   • 27 4. - Velká cena Metuje 2019 - vyhrál pár Milan Macura - Martin Scháňka před páry L.Pavlík-O.Svoboda a J.Erdeová-D.Hnátová - výsledky
   • 13.-14.4. -  třetí turnaj základní části 2. celostátní ligy. Do první ligy postupuje tým Pernštejn, baráž budou hrát Logik a Triga, do třetí ligy padají oba havířovské týmy Černá růže a Chiméra a Teplice SBK - výsledky.
    Baráž o první ligu se spolu s play-off (semifinále a finále) první celostátní ligy bude hrát v BKP 11.-12.května.
   • 6.-7.4. - třetí turnaj základní části 1. celostátní ligy. Do semifinále play-off postoupily týmy Acol, P.S., Baník Havířov a JaS. Do druhé ligy padá tým Callimero, baráž o první ligu budou hrát týmy Star a Black Cats - výsledky
   • 30-31.3. -  Velká cena Českých Budějovic. Vítězi prvního letošního turnaje Czech Bridge Tour se stali Ota Svoboda s Jirkou Kopřivou, druzí skončili Ertner-Horáček a třetí Hnátová-Scháňka. Ota Svoboda s Jirkou Kopřivou dosáhli na double, když v neděli spolu s Pavlou Svobodovou a Lubošem Spálovským vyhráli i turnaj družstev.
    výsledky VC  týmy
   • 25.-29. 3. se v Amsterdamu uskutečnil již 27.ročník prestižního juniorského turnaje White House Junior International.
    Ve finále zvítězil tým Dánska nad Izraelem, třetí skončila Anglie, český tým ve složení
    L.Kolek-J.Vojtík, E.Klemš-M.Melčák a L.Kohutová těsně nepostoupil do play-off a nakonec obsadil konečné desáté místo - web
   • 16.-17.3. se v BKP odehrál druhý turnaj základní části 1.celostátní ligy - výsledky
   • 9.-10.3. se v BKP odehrál druhý turnaj základní části 2.celostátní ligy - výsledky
   • 23. 2. - Velká cena Pardubic (Perníkový tref 2019) - výsledky. Vyhráli Pavla Svobodová s Lubošem Spálovským před páry L.Kupková-Diamant a Martynek st.-Martynek ml.
   • 16.-22. 2. - zimní bridžový týden v Deštném v Orlických horách - výsledky (J.Kopřiva)
   • 9.-10.2. finále Mistrovství republiky s IMPovým hodnocením - Mistry republiky se stali Jakub Šlemr - Jan Martynek ml. před páry Erik Klemš - Martin Melčák a Pavlou a Otou Svobodovými - výsledk.2. se v BKP hrál Jubilejní turnaj k 15.výročí klubu v Italské. Vítězi turnaje se stal pár Jiřina Bohmová - Jiří Mašek - výsledky.
   • 26.-27. 1. - kvalifikační turnaj Mistrovství ČR párů s IMPovým hodnocením - výsledky. Prvních dvanáct párů postoupilo do finálového turnaje, který se hraje 9.-10.února
   • 12.-13. 1. - první turnaj základní části 2. celostátní ligy -  výsledky
   • 5.-6. 1. -  první turnaj základní části 1. celostátní ligy - výsledky

   Na tomto odkazu najdete dosavadní probrané lekce kurzu po pokročilé juniory a některé další doplňkové materiály

   Kurz bude pokračovat po prázdnnách, pravděpodobně stále online, ev. se občas sejdeme v BKP na prezečních kurzech.

   Přeji všem úspěšné dokonční školního roku, ev. semestru a hezké prázdniny.