webmaster:  Nulíček Vladimír vnulicek@gmail.com
Fotogalerie klubu

elkouAktuálně Fotografie
9. 12. - Skupinová A - 7. kolo - viz sekce Výsledky.

Tým Rezervní trunfy v sestavě M.Kopecký, F.Králík, E.Klemš, D.Vozábal, J.Šlemr (není na snímku) vyhrál Pohár ČBS.
7.-8. 12. -  Pohár ČBS vyhrál tým Rezervní trumfy v sestavě E.Klemš, M.Kopecký, F.Králík, J.Šlemr, D.Vozábal - výsledky
V tradičním předvánočním termínu - v sobotu 14.12. - pořádá náš klub Memoriál Karla Textora v individuálu. Přijďte si zahrát jeden z mála turnajů jednotlivců, které se ještě pořádají,
Bližší informace a přihlášky - vpravo dole na této stránce v sekci "Přihlášky na nejbližší turnaje".
5. 12. - Skupinová B - 6. kolo - viz sekce Výsledky.
2. 12. - Pražská liga - 6. kolo - viz sekce Výsledky
28. 11. - Švýcarská skupinová - 6. kolo - viz sekce Výsledky
Na stránce Soutěže je k dispozici interaktivní verze aktuálních pravidel 2017 (v angličtině nebo polštině)
Na stránce kurzu pro pokročilé juniory jsem vystavil nový materiál týkající se Principu omezeného výběru.
Informace k dohrávkám pro podzimní část sezony 2019/20 naleznete zde
Dohrávky a předehrávky zapisujte do tohoto online formuláře. (Pokud nastoupí náhradník uveďte jeho jméno do příslušné kolonky)

Pozvánky na nejbližší turnaje

Zprávy Kurz pro mírně pokročilé juniory
    Výsledky starších turnajů:
    • 29. 11. - 1.12.  - vitězi prvního ročníku mládežnického mistrovství střední Evropy se stal český tým Czechia U26 ve složení Botur - Vojtík, Klemš-Melčák před týmem Polska a kombinovaným týmem Slovensko-Lotyšsko. Párový turnaj U26 vyhrál český pár Botur - Vojtík, v kat. U16 zvítězili Poláci, nejlepší český pár byl na třetím místě Walach - Chrobok.
      týmy
      páry - U26
      páry - U16
    • 16.-17. 11. se v BKP odehrál finálový turnaj 3.celostátní ligy. Do druhé ligy si vybojovaly postup týmy Infernetto, Černá růže a SBK Teplice - výsledky
    • 2.-3.11. - vítězi Mistrovství ČR párů s topovým hodnocením se stali Milan Macura s Lukášem Kolkem, na druhém místě skončili Jakub Šlemr s Davidem Vozábalem, třetí Franta Králík s Kamilem Žylkou - výsledky
    • 21.-23. 10. se v srbském městě Novi Sad hrály Evropské hry malých federací (ESFG). Náš tým ve složení E.Klemš, M.Kopecký, J.Šlemr a D.Vozábal vybojoval stříbrné medaile za vítězným týmem Rumunska a před bronzovým Estonskem - výsledky
    • 19. 10. - Mistrovství ČR mixů vyhráli Daniela Hnátová s Martinem Scháňkou, druzí skončili Pavla Svobodová s Michalem Textorem, třetí Jana Erdeová s Otou Svobodou - výsledky
    • 5. - 6.10.  se hrála Velká cena Prahy (poslední turnaj letošního ročníku Czech Bridge).
      Vítězi Velké ceny se stal pár Soňa Hájková - Daniel Vachtarčík před Alešem a Jirkou Medlínovými, třetí skončil pár Daniela Hnátová - Michal Textor - výsledky.
      Turnaj družstev vyhrál tým Svensson ve složení Svensson - Volhejn V., Kopřiva - Machát - výsledky
      Celkovými vítězi Memoriálu Hanky Pokorné se stali Jirka Kopřiva a Vláďa Machát (čtvrtí v párovém turnaji a členové vítězného družstva)

• 27.-29.9. se v Popradu konalo Mezinárodní mistrovství Slovenska. Soutěž týmů i párů ovládli hráči z Polska, kteří se letos zúčastnili v hojném počtu. Vítězi párového turnaje se stali M.Sobczak - P.Marcinowski, soutěž družstev vyhrál tým Zawada.
      výsledky párů
      výsledky týmů
    • 20-22.9. - Velká cena Znojma - předposlední turnaj letošního seriálu Czech Bridge Tour vyhráli Adam Janas - Zdeněk Tomis
      výsledky: Velká cena  páteční párový turnaj  vedlejší turnaj družstev

• 7. 9. - Velkou cenu Ústí n.L. vyhrály Jana Erdeová - Daniela Hnátová před páry J.Martynek ml. - P.Pulkrab a J.Lusk-M.Žmak - výsledky
    • 2. a 5.9. - Memoriál R.Seyfriedové - celkovou vítězkou se stala Jana Erdeová
    • 20.-29.8. se  v chorvatském letovisku Opatija konal 6.ročník  juniorského otevřeného mistrovství  světa.  Naši junioři obsadili pouze párové soutěže. Nejvíce se dařilo páru Lucka Kohutová - Lukáš Kolek, kteří obsadili čtvrté místo v kategorii U26, když jim bronzová medaile utekla o 0,01%. Erik Klemš s Jakubem Vojtíkem vyhráli dvoudenní kvalifikaci, ale ve finále jim patřilo až dvacáté místo.
      Výsledky

Bulletiny
    • 27.7.-2.8. Tradiční bridžový týden v Albrechticích nad Vltavou - web. Highscorerem se stal Jirka Kopřiva, druhý skončil Saša Erde, třetí Luboš Spálovský.
      Bulletin (zpracovala Jana Erdeová)

• 25.-28.7. se v Budapešti uskutečnilo Univerzitní mistrovství Evropy  Český tým ve složení E.Klemš-M.Melčák, L.Kolek-J.Vojtík, L.Kohutová-M.Botur (pod hlavičkou Univerzity Karlovy) vybojoval stříbrné medaile, když ještě dvě partie před koncem sahal po zlatu. Vítězem se stala Kozminski University z Polska.
       Výsledky

• 11.-14.7. se konal v Pardubicích Czech Open. Vítězi hlavního párového turnaje se stali Eva a Ondra Bahníkovi před páry Klemš - Martynek ml. a Šlemr - Žylka.
      Turnaj družstev vyhrál tým ACOL ve složení Erdeová-Hnátová, Kopřiva-Svoboda.
      prezentace: hlavní párový turnaj
      vedlejší párák 1 (čtvrtek)
      vedlejší párák 2 (pátek)  týmový turnaj
    • 4.-11. července se v norském Stokke uskutečnilo 27. juniorské ME - Českou republiku reprezentovaly týmy:
      - v kategorii U26 v sestavě M.Botur, E.Klemš, L.Kohutová, L.Kolek, M.Melčák, J.Vojtík, npc: M.Macura - obsadil 9. místo (23 účastníků)
      - v kategorii U16 v sestavě F.Chrobok, L.L.Gillar, M.Krása, I.Walach, npc: V.Machát - obsadil 12.místo (18 účastníků)
      Konečné výsledky:  U26Open  U21  U26Women  U16
      Po skončení šampionátu byl zveřejněn Butler (uvádíme jen soutěže s naší účasti): U26 U16

• 15.-29. 6. se v tureckém Istanbulu uskutečnil 9.ročník otevřeného ME - letos bez české účasti (kromě Toliho Filipa, který hrál za slovenský seniorský tým a v páru s Edou Veleckým)
      Místry Evropy v hlavní soutěži Open Pairs se stali Bulhaři Danailov - Stamatov - web
    • 8.6. - Malou cenu Uherského Hradiště vyhrál pár K.Kopecká - D.Vozábal, druzí skončili P.Vávra-V.Nulíček, třetí místo obsadil pár V.Bušek-J.Novotný -  výsledky
    • 1.6. - Velkou cenu Trutnova vyhrál polský pár Kazmierczak-Zimniak, na druhém místě skončili J.Erdeová-V.Nulíček, třetí M.Kopecký-D.Vozábal - výsledky
    • 25..5. - Velkou cena Havířova (součást CBT) vyhrál pár V.Volhejn-P.Volhejn před havířovským párem Janas-Tomis, třetí byl polský pár Blat - Skwark - výsledky.
    • 11.-12.5. - Vítězem celostátní ligy 2019 se stal tým Baník Havířov, který ve finále porazil JaS, třetí skončil tým Acol. Z barážové skupiny si postup do první ligy vybojovaly týmy Black Cats a Triga. - prezentace
    • 1.-5. 5. - turnaj ve Slavonicích. Hlavní turnaj družstev vyhrál tým Trumf ve složení P.Pěkný - B.Zajíček, J.Kopřiva - J.Pivnička - výsledky Párový turnaj vyhráli E.Bahníková s L.Pavlíkem - výsledky
    • 27 4. - Velká cena Metuje 2019 - vyhrál pár Milan Macura - Martin Scháňka před páry L.Pavlík-O.Svoboda a J.Erdeová-D.Hnátová - výsledky
    • 13.-14.4. -  třetí turnaj základní části 2. celostátní ligy. Do první ligy postupuje tým Pernštejn, baráž budou hrát Logik a Triga, do třetí ligy padají oba havířovské týmy Černá růže a Chiméra a Teplice SBK - výsledky.
      Baráž o první ligu se spolu s play-off (semifinále a finále) první celostátní ligy bude hrát v BKP 11.-12.května.
    • 6.-7.4. - třetí turnaj základní části 1. celostátní ligy. Do semifinále play-off postoupily týmy Acol, P.S., Baník Havířov a JaS. Do druhé ligy padá tým Callimero, baráž o první ligu budou hrát týmy Star a Black Cats - výsledky
    • 30-31.3. -  Velká cena Českých Budějovic. Vítězi prvního letošního turnaje Czech Bridge Tour se stali Ota Svoboda s Jirkou Kopřivou, druzí skončili Ertner-Horáček a třetí Hnátová-Scháňka. Ota Svoboda s Jirkou Kopřivou dosáhli na double, když v neděli spolu s Pavlou Svobodovou a Lubošem Spálovským vyhráli i turnaj družstev.
      výsledky VC  týmy
    • 25.-29. 3. se v Amsterdamu uskutečnil již 27.ročník prestižního juniorského turnaje White House Junior International.
      Ve finále zvítězil tým Dánska nad Izraelem, třetí skončila Anglie, český tým ve složení
      L.Kolek-J.Vojtík, E.Klemš-M.Melčák a L.Kohutová těsně nepostoupil do play-off a nakonec obsadil konečné desáté místo - web
    • 16.-17.3. se v BKP odehrál druhý turnaj základní části 1.celostátní ligy - výsledky
    • 23. 2. - Velká cena Pardubic (Perníkový tref 2019) - výsledky. Vyhráli Pavla Svobodová s Lubošem Spálovským před páry L.Kupková-Diamant a Martynek st.-Martynek ml.
    • 16.-22. 2. - zimní bridžový týden v Deštném v Orlických horách - výsledky (J.Kopřiva)
    • 9.-10.2. finále Mistrovství republiky s IMPovým hodnocením - Mistry republiky se stali Jakub Šlemr - Jan Martynek ml. před páry Erik Klemš - Martin Melčák a Pavlou a Otou Svobodovými - výsledky
    • 6.2. se v BKP hrál Jubilejní turnaj k 15.výročí klubu v Italské. Vítězi turnaje se stal pár Jiřina Bohmová - Jiří Mašek - výsledky.
    • 26.-27. 1. - kvalifikační turnaj Mistrovství ČR párů s IMPovým hodnocením - výsledky. Prvních dvanáct párů postoupilo do finálového turnaje, který se hraje 9.-10.února
    • 12.-13. 1. - první turnaj základní části 2. celostátní ligy -  výsledky
    • 5.-6. 1. -  první turnaj základní části 1. celostátní ligy - výsledky

Na tomto odkazu najdete dosavadní probrané lekce kurzu po pokročilé juniory a některé další doplňkové materiály

5. lekce se uskuteční v úterý 10. prosince od 18:00 hod.
    (změna termínu kvůli juniorskému mistrovství střední Evropy)
    Částí lekce bude licitační soutěž - pokud možno přijďte ve dvojicích, jak spolu hráváte.